Położony jest w odległości 4 km od Twardogóry. Jest zabytkiem architektury sakralnej II klasy i stanowi przykład drewnianego kościoła o konstrukcji zrębowej.
Proboszcz kościoła został wymieniony po raz pierwszy w 1376 roku. Obecny kościół wzniesiony po 1666, a prawdopodobnie ok. 1695 r. - na miejscu wcześniejszego, również drewnianego. W 1922 r. wymurowano wysoką, ceglaną podmurówkę. W latach 1932 oraz 1956-1958 miały miejsce remonty świątyni. Podczas remontu, zrealizowanego w latach 1975–1978 i współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Sztuki - wymieniona została drewniana wieża, przełożone zostało gontowe pokrycie dachu, wymienione zostały również belki pod gonty. Na ścianach wewnętrznych kościoła położono modrzewiową boazerię.
Wzniesiony w konstrukcji zrębowej, oszalowany deskami, na ceglanej podmurówce. Jednonawowy, z węższym, prostokątnym prezbiterium zamkniętym trójbocznie, do którego przylega od pn. zakrystia z lożą kolatorską na piętrze. Od zach. znajduje się kwadratowa wieża o konstrukcji ryglowej, poprzedzona parterową kruchtą. Wnętrze wieży nakryte jest sklepieniem pozornym. Dach dwukalenicowy, kryty gontem. Strop płaski wspólny dla nawy i prezbiterium z fasetami. Podłoga z desek. Ołtarz główny z ok. 1700 r. (przekształcony w 1976 r.) zdobi rzeźba św. Idziego. We wnętrzu znajduje się też polichromia autorstwa Oskara Krugera z 1922 r. Najstarszym elementem wyposażenia są dwie gotyckie rzeźby, pochodzące z ok. 1400 r., znajdujące się na konsolach w prezbiterium rzeźby: św. Jadwigi i św. Wojciecha (?).Drewniana chrzcielnica polichromowana ludowo - barokowa z 1697 r. Świecznik rokokowy na stropie z 1774 r. Kościół otacza cmentarz i park ze starym drzewostanem. Część wyposażenia autorstwa M. Hildebranda, pochodzi z kościoła Świętej Trójcy z Twardogóry.
Obiekt jest obecnie własnością Parafii rzymsko-katolickiej Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Twardogórze (pl. Piastów 1, 56 – 416 Twardogóra, tel. 71 315-80-22, www.parafiatwardogora.pl). Kościół jest wykorzystywany do kultu religijnego, jako filia kościoła parafialnego w Twardogórze, a także cel tradycyjnych pielgrzymek z Twardogóry.
NR W REJESTRZE ZABYTKÓW: A/1369/1178
W opisie wykorzystano: opracowanie Grzegorza Grajewskiego (OT NID we Wrocławiu, 3-12-2014 r., zabytek.pl) informacje ze strony http://www.szlakikulturowe.dolnyslask.pl Wydziału Promocji Województwa Dolnośląskiego, a także ze strony www.kosciolydrewniane.pl.