Dzisiaj jest:  

III nagroda w 2003 roku i IV nagroda w 2004 roku w rankingu „Profesjonalna Gmina przyjazna Inwestorom” – w kategorii gmin liczących do 15 tys. mieszkańców

 

Plan Miasta

Mapa Gminy
Zadaj Pytanie
Władzom Gminy

STRONA GŁÓWNA

M E N U

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Położenie
Historia
Zabytki
Rozrywka
Turystyka
Oświata
Sport i rekreacja
Komunikacja
Galeria zdjęć
Adresy

U R Z Ą D
Miasta i Gminy

-
-
-
-
-
-
-

Godziny pracy
Władze Miasta i Gminy
Pracownicy Urzędu
Kontakt
Ogłoszenia

Inwestycje
Przetargi

 


 


 >> Ustaw jako startowa <<
 >> Dodaj do ulubionych <<

 

6 lutego w Urzędzie Miasta i Gminy odbyło się spotkanie mieszkańców Twardogóry z przedstawicielami Fundacji Doliny Baryczy dotyczące pozyskiwania funduszy europejskich. W spotkaniu uczestniczyło 14 osób, w tym sołtysi, przedstawiciele istniejących lub mających powstać organizacji (stowarzyszeń, fundacji), rolnicy, mali producenci, przedsiębiorcy i nauczyciele zainteresowani pozyskaniem wsparcia działań i inicjatyw objętych pilotażowym programem LEADER+ w Dolinie Baryczy na terenie gminy Twardogóra.

Tematyka  dotyczyła realizacji na obszarze  Lokalnej Grupy Działania przedsięwzięć zgodnych z założeniami Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, a w szczególności:

  1. Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej - doradztwo dla rolników /płatników KRUS/ i członków gospodarstwa domowego.
  2. Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw - dla osób fizycznych planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz osób fizycznych/firm prowadzących działalność gospodarczą i zatrudniających poniżej 10 osób.
  3. Małe granty - dla osób fizycznych, organizacji, osób prawnych i jednostek organizacyjnych.

Zebrani wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych spotkaniach. Informacja o terminach spotkań będzie zamieszczana na bieżąco na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń urzędu.

 

W załączeniu materiały ze spotkania zawierające m.in. informacje: kto może uzyskać dofinansowanie, na co i w jakiej wysokości. POBIERZ PREZENTACJĘ (.ppt1,03MB)

 


Urząd Miasta i Gminy w Twardogórze
ul. Ratuszowa 14, 56 - 416 Twardogóra, powiat oleśnicki, województwo dolnośląskie
tel. (0 71) 399 22 00, fax. (0 71) 315 81 42